ESIR YÜREK - JENNIFER ROYCEKitap Adı: Esir Yürek
Yazar: Jennifer Royce
Yayınevi: Mortena
Sayfa Sayısı: 488


Aynı kadere mahkum olmaları bir tesadüf müydü?

Fahid, korsan gemilerinde köle olarak büyümüştür.Yaşadığı hayatın zorlukları genç adamı katı ve duygusuz birine çevirirken, aynı zamanda hayatta kalmayı da öğretmiştir. Fakat köle olarak satıldığı ailenin küçük kızı Ayrin ile tanıştığında, unuttuğu tüm duygular yüreğinin derinliklerinden yüzeye çıkar.

Ta ki küçük kız kaçırılıp, kayıplara karışana kadar…

Ailesinden koparılıp, bir paşanın konağında cariye olmaya mahkûm edilen Ayrin, geçen yıllarda ne ailesinden ne de onu korumaya yemin etmiş altın gözlü devden tek bir haber almamıştır.Kaderini kabullenip, geleceğe dair tüm umutlarını yitirdiğini düşündüğü sırada, umut bir ışık gibi yeniden doğar. Genç kızın yıllar süren esaretinden sonra; Fahid, söz verdiği gibi onu bulmuştur.

Ta ki yaşamlarını şekillendiren taşlar yerlerinden oynayıncaya kadar…

Köle olarak korsan gemilerinde büyümüş sıra dışı genç bir adam, Aristokrat bir aileye mensupken, haydutlar tarafından kaçırılıp paşanın konağına cariye olarak satılan bir leydi…

Ve Mısır çöllerinde başlayıp, İngiltere'ye uzanan eşsiz bir aşk hikâyesi...


KİTAP YORUMU


Jennifer Royce bizi farklı diyarlara götürüp, tadını damağımızda bırakacak romanlar yazmaya devam ediyor. Hayal gücümüze enfes gelecek bir roman daha...


Fahid, ailesinin katledilmesinden sonra yıllarca korsan gemilerinde köle olarak yaşamak zorunda kalmıştır. Yetişkin bir adam olduğunda ise, bu sefer de Mısır da köle tüccarlarının elinde bir Lorda satılmıştır. Unuttuğu bütün duygular Lordun küçük kızı Ayrin ile yeniden ortaya çıkar.

Olaylar Ayrin'in kaçırılıp Osmanlı sarayında köle olmasıyla ve Fahid'in onu bulmak için çabalamasıyla devam eder. Mısır diyarlarında geçen bu köle hayatlarından en son kurtulduklarında, ikisi de İngiltere de Aristokrat hayatlarına dönerler ama sorunlar ve yaşadıkları kötü anılar peşlerini bırakmaz. Alınacak intikamlar, ortaya çıkacak, itiraf edilecek bir aşk vardır. Ve tabi Fahid'in korsan avlayan bir korsan mürettebatının olması ayrı bir heyecan ve telaş getiriyor.

İki diyarı birbirine bağlayan bir aşk hikayesi... Hem köle hem aristokrat olarak yaşamış iki insan... Geçmişin anıları onlarla iken gelecek yeterince güvende mi? Aşk ne kadar cesur olmak zorunda? Keyifli okumalar :)

1 yorum:

INSTAGRAM / ONUROLLSTYLE