ALI'M - ISILCA


Kitap: Ali'm
Yazar: Işılca
Yayınevi: İndigo
Sayfa: 528

"Biliyordum, onu gördüğümde yine bütün kalkanlarım bedenimi saracak ve aşık ruhumu saklayacaktım. Artık hiç değilse kendime dürüst olma vaktiydi. Aslı ruhuma işlemişti işlemesine de ben bunu istiyor muydum? Hoş, aklıma ve ruhuma girerken bana sorduğu yoktu ama korkuyordum. Hiçbir şeyden korkmadığım kadar korkuyordum."

Ali Aral, nam-ı diğer Ali'm…

Karanlık ve acımasız bir hayatı seçmek zorunda kalan, korkularını ve pişmanlıklarını kör bir cesaretin arkasına saklayan bir adam… Ali'm, yetimliğin acısını : Duygu'ya kan, Bekir'e can, Sedat'a yıkılmayan duvar olarak unutmuştu. Avare aşkların efendisiyken bir gün hayatına gökten zembille inen Aslı'yla tanıştığında, hayatındaki en büyük eksikliğin ne olduğunu anladı :

Aşk…

Fakat hayatındaki eksik şeyi yerine koymak sandığı kadar kolay olmayacaktı…

Hercai arzuların ebedi aşka dönüştüğü bir Türk Masalı daha…


KİTAP YORUMU

Bir Türk Masalı serisinin ikinci kitabı Ali'm, şen şakrak karakterinin anlatımı ile devam ediyor.

Bu sefer de yaşananları ve Ali Aral'ın bilmediğimiz hayat kesimine şahit olacağız. Duygu'dan bildiğimiz ya da bildiğimizi sandığımız sahnelerin devamı Ali'den. Biz onun yaptıklarını gülerken bakalım o aşk çapkınının aklından neler neler geçiyormuş.

Serinin hemen devamında Bekir kitabı gelmeden Eros'u kendine aşık etmeyi planlayan kazanovayı okuyalım derim. Keyifli okumalar :)

0 yorum:

Yorum Gönder

INSTAGRAM / ONUROLLSTYLE