DUYGU - ISIL'CA


Kitap: Duygu
Yazar: Işıl'ca
Yayınevi: İndigo
Sayfa: 664

Anne sıcaklığı , baba emniyeti olmayan bur dünyada ayakta kalmaya çalışan kırılganlık abidesi Duygu…

Üç yoldaşı vardı onu taşıyan. “Develerim” diyordu onlara. O develer ki İstanbul’un en arızalı tipleriydi. Her ne kadar bela makinesi olsalar da Duygu için tek gerçek vardı :

“Bekir candı, Ali kandı, Sedat aşkı”

Ve hayat onlar için bir duadan ibaretti.

İyiyim… iyiyiz… biz hep iyi oluruz.

Güçlü olmayı en zorlu yollarda öğrenmiş dev bir çınardı Sedat. Hayatta yorulmuş, aşktan çoktan vazgeçmişti. Yüreğini ördüğü çelik duvarlar arasına saklamış acımasız bir adamdı o.

Acılarla atılmış düğümlerin arasında filiz verebilir miydi aşk? Meleği şeytana döndürüp, şeytanın ruhunu ele geçirebilir miydi aşk?


KİTAP YORUMUM

Yazarın Bir Türk Serisi olarak bilinen üçlemenin ilkidir Duygu. Mayfa tarzı kitap severler buraya! Kesnlikle bu seriye, mafyasına, aşkına her şeyine hele ki Duygu'ya aşık olacaksınız. Kim istemez ki o üç deveden hayatında!

Ah Sedat, sen ne aşksın, sen ne ulaşılmaz bir adam profili çiziyorsun öyle! Senin Canom deyişine bitiyor kızlar, başta da Duygu'n. Bu ikisinin aşklarını, bağlılıklarını, Sedat'ın delirmesini okurken, ah keşke benim de bir mayfa sevgilim olsa diyeceksiniz. Hele ki benim gibi mafya sever biriyseniz.

Duygu'ya babam diyen Bekir'imiz ise bir karadeniz kızına aşık. Sedat ile askerde sonunda arkadaş olabildikten sonra kader onları ayırmamayı kafasına koymuş. Eee mafya dünyası bu, can borcu can kardeşi dediğin insanı bırakır mısın hiç? Tabi ki hayır. Bekir'in Selma'ya aşkı, Duygu'ya düşkünlüğü derken e hayatı da zor geçmiş bulmuş hiç olmayan ailesini.

Ali ise yaşının daha genç olmasına ve daha şebek olmasına bağlarsak Duygu ona annelik, ablalık yapmakla meşgul. Ali memnun halinden. Tabi bir Sarı cadıyı kurtarayım derken papazı yemesi ayrı konu. Git sen mafya babasının kızını evde alı koy koruyacağım derken. Aşk hayatı biten Ali'min aslında asıl şimdi başlaması ayrı mesele. Ama öyle zorlu ki, sonunda durdura bilene aşk olsun!

Duygu ve develerinin hikayesini okurken her birini ayrı sevecek, her birine ayrı özenecek ve yazarın kalemine hayran kalacaksınız. Keyifli okumalar derken yazarı ve kitaplarının hepsini övmeden geçmeyelim :)

0 yorum:

Yorum Gönder

INSTAGRAM / ONUROLLSTYLE