BOTOX ASK GIBI...
"Botox ilk aşk gibi bir şanstır ve bu şansı iyi kullanmak gerek" diyor sevgili doktorum, Gönül Ateşsaçan...


Herkese merhaba, geçtiğimiz hafta ilk botox deneyimimi yaşadım ve bunu burada yazmak istedim.
Nedenini soracak olursanız botox hakkında benim de kafam biraz karışıktı. Kulaktan kulağa yayılan yanlış bilgiler, yok yılan zehiri, yok sürekli yaptırmak gerekiyor, vay yüzün sarkar ve dahası...
Öncelikle botox maddesinin yılan zehiri olmadığının altını çizeyim. Bir bitkiden elde edilen doğal bir ilaçtır. Sonrasında genç yapta yaptırmak ileride doğacak kırışıkların önüne geçiyor. Etki sonrasında sarkma ve daha da kırışması gibi bir sorun ortada yok aksine yüzün kırışmasının önüne geçiyor.
Neden yaptırdığıma gelecek olursanız, bir moda bloggerım ve sürekli kamera karşısındayım ve doğal olarak yaşımdan dolayı ister istemez yüzümde kırışıklıklar oluşmaya başladı ve bundan dolayı rahatsızlık duymuyor değildim.  Hem daha iyi görünmek hem de ileriye dönük önlem almak istedim. Fakat burada önemli bir konunun altını çizmek isterim. Her doktora ya da kliniğe gidip botox yada diğer işlemleri yaptırmamanızda fayda var. İşi her zaman uzmanına bırakın iyice araştırın ve doğru kişi veya kişiler tarafından uygulandığına emin olun!
Bu arada doktorum Gönül Ateşsaçan'nın "Neden Açım Neden Şişmanım" adında güzel bir kitabı çıktı! 
Hepinize bol güzel günler.


Botox
  

Botox özellikle kadınlar için bir şanşdır ve ilk aşk gibidir.
İlk aşık olduğumuzda gözlerimiz farklı parlar, ilk botox yaptırdığımızda da aynı etki oluşur. Farklı bakarız aynalara, bu duygu yaşanmaya değer.


Botoxun tekrarlayan uygulamalarında  ( 5-6  kez uygulamadan sonra) beklenen etkiyi  almak  için cildi özel vitamin enjeksiyonları ile desteklersek  sonuçlar çok daha başarılı olur. Cildin  elastikiyeti artar, lekelenmelerde azalma olur, hem ince hem de  derin kırışıklıklarda  tama  yakın düzelme gözlenir.
Botox  yaptırıldığında yüz ifadesi kaybolmaz.

Bu hekimin elinde olan ve hastanın arzusu ile gerçekleşen bir olaydır. Sanıldığının aksine botox yaptırıldığı zaman donuk, ifadesiz bir surat olması gerekmiyor.  Botoks yaptıran birçok tiyatrocu var. Kırışıklıklarının giderilmesini isterken mimiklerini kullanmaya devam etmek istiyorlar. Uygulanan doz, bölge seçimi ile bunu sağlamak mümkün. Bazıları kaşlarının kalkmasını isterken bazıları istemiyor. Bazıları için önemli olan sadece göz kenarı ve kaş arası çizgilerinden kurtulmak .  Genellikle erkekler kaşlarının kalkmasını istemezler. Uygulamada ona göre yapılır. Sonuç tamamen hastanın ne istediği ve doktorun uygulama tekniği ile ilgilidir. Botox sanılanın aksine yüz ifadesini kaybettirmez aksine doğal görünüm sağlar.

Botox enjeksiyonu yerine,  kremlerle kırışıklıkları aynı seviyede gidermek mümkün değildir. Sadece cilt üzerinde etkili olan kremler ile kas içerisine enjekte edilen ilaçlar birbiriyle karıştırılmamalıdır.
Botox  dinamik kırışıklıkları etkin bir şekilde giderirken, kremler sadece yüzeysel ince çizgilerde kullanılmalıdır.
Botox uygulanınca yüz şişmez.Yüze yapılan dolgu uygulamaları botox ile karıştırılmaktadır.

Botox uygulamalarına devam edilmezse  kırışıklıkları daha kötü olmaz. 6-9 ay arayla uygulanması gerekir; uygulanmazsa kırışıklıklar yavaş yavaş tedavi öncesi durumuna geri döner.
Botox uygulandıktan sonra yüzünüzde dinlenmiş, olumlu ve aydınlık bir ifade olduğunu fark edecek  ama siz söylemedikçe anlamayacaklardır. 

Gönül Ateşsaçan
Halk Sok. Golden Plaza No :35 F Blok Daire 8-A
( E5 uzerinde Güllüoglu Binası)
Kozyatağı /Kadıköy/ İstanbul

Tel: 0 216 385 10 37
Mobil: 0 530 238 30 84 0 yorum:

Yorum Gönder

INSTAGRAM / ONUROLLSTYLE