Happy Halloween | ONUROLLSTYLE.CO

CADILAR BAYRAMI 

CADILAR BAYRAMI'NIN KÖKENI ASLEN SAMHAIN OLARAK BILINEN KADIM KELT FESTIVALI'DIR.SAMHAIN FESTIVALI HASAT MEVSIMININ BITIŞINI KUTLAMAK IÇIN GERÇEKLEŞTIRILIR. GELENEKSEL OLARAK, FESTIVAL KADIM PAGANLAR TARAFINDAN KIŞ IÇIN MALZEMELERIN VE MALLARIN HAZIRLANMASI IÇIN KULLANILIRDI. ESKI GAELLER ŞIMDI CADILAR BAYRAMI OLARAK BILINEN 31 EKIM'IN YAŞAYANLAR VE ÖLÜLER DÜNYASI ARASINDA BIR BAĞ YARATTIĞINA INANIRDI. ÖLÜLER KÖTÜ NIYETLI VE TEHLIKELI KABUL EDILIR; YAŞANILAN SORUNLARDAN, HASTALIKLARDAN VE KÖTÜ HASATTAN ONLAR SORUMLU TUTULURDU. FESTIVALDE ATEŞLER YAKILIR, GENELLIKLE KIŞ IÇIN ÖLDÜRÜLEN HAYVANLARIN KEMIKLERI BU ATEŞLERDE YAKILIRDI. RAUFUN RUHLARI TAKLIT EDEBILMEK IÇIN MASKELER VE KOSTÜMLER GIYILIRDI.
MASKELER SAMHAIN'DEN SAKLANMAK IÇIN, KAPIYA BIRAKILAN ŞEKERLER ONU DOYURMAK IÇIN VE BALKABAKLARINA ÇIZILEN YÜZLER ONA TAPMAK IÇIN YAPILIR. SAMHAIN'IN YÜZYILLAR ÖNCE CEHENNEME GÖNDERILDIĞINE VE BIR KERE GERI GELDI MI, DIĞER ŞEYTANÎ GÜÇLERI UYANDIRABILECEĞINE INANILIR.
CADILAR BAYRAMI ZAMANLA HRISTIYANLIĞA ADAPTE EDILMIŞ, AZIZLER GÜNÜ'NÜN ARIFESI OLARAK KABUL EDILMIŞ, PAGAN KÖKLERI UNUTTURULMAYA ÇALIŞILMIŞTIR.
31 EKIM CADILAR BAYRAMI YANI HALLOWEEN IÇIN BIZDE KAMERA KARŞISINA GEÇTIK VE BIR VAMPIR HIKAYESI ILE KARŞINIZDAYIZ IYI SEYIRLER :)
0 yorum:

Yorum Gönder

INSTAGRAM / ONUROLLSTYLE